BIO Chaga 28 x 0,75g

BIO Chaga 28 x 0,75g

Kód produktu: 1090
Vernostné body: 103
Dostupnosť:
Skladom
Cena: 20,69€ Cena vo vernostných bodoch: 2069

Chaga je medicinálna huba rastúca divoko, a to na brezách v chladných oblastiach severnej pologule, predovšetkým v Škandinávii a Rusku. Nejde ju umelo pestovať, zbiera sa teda ručne vo voľnej prírode. Chaga sa najčastejšie zbiera na jeseň a v zime, kedy nutrične dosahuje svoj vrchol. Jej konzumácia má veľmi dlhú tradíciu mezi domorodými kmeňmi, žijúcími v arktických lesoch. Samotné meno pochádza z jazyka sibirského kmeňa Khanty, ktorý Chagu uctieval ako magickú hubu pre svoju schopnosť posíliť imunitný systém, detoxikáciu a zbaviť telo parazitov. V dnešnej dobe se Chaga stala tzv. superpotravinou, ktorá pomáhá posilňovať imunitný systém a bojovať s chronickými zápalmi.


Čím je Chaga unikátna?
Chaga je extrémne čistý zdroj betaglukánov, enzýmov, antioxidantov a mnohých ďalších aktívnych látok. Celkovo ich obsahuje cez dvesto. Podobné čísla ste mohli počuť aj o iných plodinách, ale nenechajte sa zmiasť – Chaga nemá konkurenciu. Žiadna iná huba sa nezbiera vo voľnej prírode, a to ešte tak nedotknutej, ako sú fínske lesy za polárnym kruhom. 99% lesov v tejto oblasti je certifikovaných bio, čo zaručuje vysokú kvalitu plodiny a jej aktívnych látok, nulové množstvo pesticidov a hnojív, ktoré sa bežne používajú v masovom poľnohospodárstve.

Ktoré zložky Chagy stimulujú imunitu najviac:

  • Betaglukány – známe pre svoju schopnosť podporovať imunitný systém, ale tlmiť ho v prípadoch, kedy je príliš aktívny (autoimunitné ochorenie).

  • Kyselina betulinová – Chaga ju absorbuje z briez, na ktorých rastie. Táto látka je klinicky skúmaná predovšetkým pre svoje antivírusové a protinádorové možné účinky.

  • Fytosteroly (lanosterol, inotodiol)

  • Antioxidanty (melanin, polyfenoly)

  • Minerály (zinok, železo, meď)

 

Ste stále unavení? Ste často chorí? Trápia vás chronické zápaly?

Posilnite svoju imunitu.

 

Aká je kvalita našej Chagy?

Na trhu se vyskytujú rôzne produkty s Chagou, v rôznej kvalite a za rôzne ceny. Hneď na úvod je nutné povedať, že Chaga by sa mala konzumovať práve vo forme extraktu, pretože proces extraktácie rozbije chitín. Ten inak uzamyká účinné látky v bunkách Chagy a nedovolí ich vstrebávaniu do nášho organizmu (tzv. bioavailability). Naša Chaga neobsahuje čínske ani ruské extrakty. Áno, skutočne sú oveľa lacnejšie, ale v tomto prípade cena reflektuje kvalitu. Naše produkty neobsahujú lacné plnidlá, nie sú prifarbované, ani dochucované. Proces je veľmi jednoduchý - z Fínska dovezieme čerstvú šaržu extraktu vo vákuovo balených vreciach a okamžite ju prebalujeme do malých sáčkov. Extrakt v bio kvalite kupujeme priamo od spracovateľa Chagy, nie od priekupníkov. Finálny produkt balíme v Českej republike podľa striktných pravidiel bio produkcie (certifikovanej cez ABCERT) za použitia českých obalov.

 

 

Ako pripraviť nápoj z Chagy

Jednoducho vysypte sáčok do suchého pohára a zalejte teplou vodou (maximálne 70 °C). Podľa chuti pridajte med, citrón, mlieko, a pod. a pripravíte tak lahodný nápoj. Chaga sa bežne pije aj ako zdravá náhrada kávy. Sáčok Chagy môžete taktiež zamiešať do smoothie. Chuťou pripomína jemný čierny čaj, nemá žiadne stopy po „hubovej“ aróme. Doporučujeme 1-2 nápoje denne pre podporu imunitného systému, energie a detoxikácie.

 

Dávkovanie deti: od 3 - 10 rokov ako podpora pre imunitu 1/2 sáčku rozrobiť napr. v džúse.

Zloženie: 1 sáčok: 750mg bio chaga extrakt (inonotus obliquus) 25% polysacharidov.
Obsah: 21g
Zem pôvodu: Fínsko

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: -            +

Opište kód z obrázku: