10 výhod Matcha Tea

Doprava zdarma

nad 20€

Viac info

10 výhod Matcha Tea

Pitie čaju Matcha má v japonskej kultúre dlhodobú tradíciu. Matcha Tea je vyrobený z kvalitne vybraných mladých lístkov rastliny Camellia sinensis, ktoré sú bohaté na veľké množstvo prirodzene sa vyskytujúcich živín. Tento zdravý elixír je používaný na ďalekom východe viac než 800 rokov a v súčasnej dobe je považovaný za jednu z najsilnejších super potravín na trhu. Hlavne je Matcha Tea čisto prírodný produkt bez akýchkoľvek prídavných látok, naviac ho predávame v certifikovanej bio kvalite.

Matcha Tea sa postupne stáva každodennou súčasťou nášho dňa, a preto Vám prinášame desať dôvodov, prečo si vychutnávať Matcha Tea.

1. Vysoký obsah antioxidantov

Antioxidanty sú magické živiny a enzýmy zodpovedné za boj proti negatívnym účinkom UV žiarenia, dodávajú našej pleti mladší vzhľad a zabraňujú vzniku rady chorôb. Antioxidanty sú niečo, čo sa všetci snažíme hľadať v zelenine, ovocí alebo v kvalitnej čokoláde. Úžasné je, že šálka Matcha Tea obsahuje až 5x viac antioxidantov ako bežne predávané potraviny.

2. EGCG, odvážny bojovník

Možno ste už počuli, že nie všetky antioxidanty sú rovnaké. Antioxidantov je skutočne široká škála. Zelený čaj obsahuje špecifickú sadu organických zlúčenín známych ako katechíny. Medzi antioxidanty sú katechíny najúčinnejšie a najviac zdraviu prospešné. Jeden z nich je epigallokatechin gallát (EGCG), tento antioxidant tvorí až 60 % všetkých katechínov v Matcha Tea. Zo všetkých antioxidantov je práve EGCG najviac uznávaným v boji proti civilizačným chorobám. Jeho obsah v Matcha Tea je viac ako 100x vyšší než u bežne dostupných čajov. To je prevažne spôsobené tým, že Matcha Tea sa nelúhuje, ale v podstate konzumuje. U bežne lúhovaných čajov sa spoliehame na to, že živiny pustí do vody. U Matcha Tea spotrebovávame celý čajový list, čím získame plný potenciál toho, čo nám Camellia sinensis ponúka.

3. Matcha Tea upokojuje

Po viac ako tisíc rokov používajú mnísi zen buddhismu Matcha Tea ako prostriedok k relaxácii a meditácii. Matcha Tea je im prospešný taktiež k udržaniu jasnej mysli a pozornosti. Teraz vieme, že tento stav vyššieho vedomia je spôsobený aminokyselinou L-theanín, ktorá sa v čaji prirodzene vyskytuje. V súčasnej dobe je táto vlastnosť vyhľadávaná najmä študentmi, ktorí Matcha Tea popíjajú pri štúdiu.

4. Posilňuje pamäť a koncentráciu

Ďalším z účinkov L-theanínu je produkcia dopamínu a serotonínu. Tieto dve chemické látky slúžia k zlepšeniu nálady, zlepšeniu pamäti a podporujú lepšiu koncentráciu.

5. Zvyšuje energetickú hladinu a výdrž

Samurajovia pili Matcha Tea kvôli jeho povzbudzujúcim účinkom. Matcha Tea, oproti obvyklým prostriedkom k stimulácii, nemá žiadne vednejšie účinky, ako je nervozita a iné nepríjemné stavy. Pitím Matcha Tea si zaistíte zdravý príjem energie, ktorá môže vydržať až 6 hodín.

6. Matcha Tea, ako účinný spalovač

Je preukázané, že Matcha Tea pomáha telu spaľovať kalórie až 4x rýchlejšie než za bežného stavu. Hlavnou výhodou je, že Matcha Tea nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky, ako tomu napríklad býva pri práškoch na chudnutie. Pitím Matcha Tea sa Vám nezvyšuje krvný tlak ani sa nezrýchľuje srdečná frekvencia.

7. Detoxikátor

Behom posledných troch týždňov pred zbieraním sú čajové lístky na výrobu Matcha Tea kompletne zakryté čiernymi plachtami. Táto technika zatieňovania spôsobí obrovský nárast produkcie chlorofylu. Vysoká hladina chlorofylu dáva Matcha Tea krásne zelenú farbu a silné detoxikačné schopnosti odstraňovať chemické toxíny a ťažké kovy z tela.

8. Posilňuje imunitný systém

Ukázalo sa, že katechíny v Matcha Tea majú antibiotické vlastnosti, ktoré podporujú celkové zdravie. Iba jedna miska Matcha Tea obsahuje značné množstvo draslíku, vitamínu A a C, železa, bielkovín, vlákniny a vápniku.

9. Zlepšuje hladinu cholesterolu

Štúdie rôznych populácií ukazujú, že ľudia, ktorí pijú zelený čaj pravidelne, majú nižšiu hladinu LDL (zlého) cholesterolu.

10. Môže chutiť stále inak

Nepite Matcha Tea len preto, že je zdravý. Užívajte si ho, meňte jeho príchute a využívajte ho pri príprave rôznych pokrmov. Matcha Tea je geniálny produkt a nezaslúži si, aby sa naňho pozeralo len ako na liek. Máme za sebou už niekoľko stoviek prezentácii Matcha Tea a prakticky vo všetkých prípadoch sme našli chuť, ktorú zákazník ocenil. Pre viac informácii o využití Matcha Tea doporučujeme naše recepty.

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.