Hydratovaná pokožka = zdravá pokožka. Toto prirovnanie platí už stovky rokov a nič sa na tom nezmenilo. Ak je pokožka dostatočne hydratovaná, lepšie sa vyrovná so starnutím, nebezpečným UV žiarením a tým pádom môžete vďaka hydratovanej pleti predchádzať aj mnohým kožným problémom.
Ako poznáte to, že pokožka nie je hydratovaná? Veľmi jednoducho! Pleť bez dostatočnej hydratácie sa prejavuje hlavne nepríjemnými pocitmi pnutia, tvorbou jemných liniek a zvýšenou produkciou mazu.
Mnohí ľudia si myslia, že ak majú mastnú pokožku, netreba im hydratovať pleť pomocou krémov. To je však mýtus. Väčšia produkcia kožného mazu je spôsobená práve suchou pokožkou. Pleť si tak prirodzene vytvára bariéru, ktorá zabráni väčšej strate vody. Nie je tak nič neobvyklé, že dehydrovaná pleť je spájaná aj s tvorbou akné.
Aké sú príčiny vzniku dehydrovanej pleti?
Prečo vlastne dehydrovaná pleť vzniká? Medzi najčastejšie príčiny patrí fajčenie, alkohol, stres, únava, užívanie niektorých druhov liekov, vonkajšie faktory, ako napríklad zima, vietor či chlad, prípadne používanie príliš dráždivých kozmetických prípravkov. Ak máte známky dehydrovanej pleti, nepodceňujte to a snažte sa o jej hydratáciu.
4 tipy, ako zabezpečiť pleti hydratáciu!
Dobrou správou je, že dehydrovaná pleť sa dá zvrátiť, a to pomocou jednoduchých odporúčaní, ktoré môžete vyskúšať aj vy. Nejde o nič náročné, čo by ste nezvládli, no dôležité je nasledujúce odporúčania dodržiavať dlhodobo. Len tak budete vidieť výsledky. O ktoré tipy ide?
Správna starostlivosť
V rámci starostlivosti používajte jemné čistiace prípravky, hydratačné séra a ľahké hydratačné krémy. Neváhajte si dennú rutinu starostlivosti o pleť spestriť použitím masážnych pomôcok na tvár a telo. Ich cieľom je stimulovať prietok krvi a lymfatický systém, podporiť elasticitu a žiarivý vzhľad pokožky. Neváhajte aspoň raz do týždňa použiť hydratačné masky. Ideálne sú také, ktoré obsahujú zložky ako aloe vera, kyselina hyalurónová alebo med.
Nezabúdajte: Na hydratačnú masku môžete použiť aj potraviny, ktoré máte bežne doma. Skvelým riešením je uhorka, melón, smotana, aloe vera, avokádo, citrón či med.
Užívanie výživových doplnkov
Ak chcete podporiť hydratáciu pokožky aj zvnútra, môžu vám k tomu dopomôcť výživové doplnky. Skvelým riešením je Superstrava Super Collagen Postbiotic – doplnok, ktorý obsahuje účinné zložky ako rybí kolagén, kyselinu hyalurónovú, koenzým Q10 a vitamíny skupiny A, C a E. Kombináciou týchto zložiek dochádza k podpore pružnosti a pevnosti pokožky, čo do veľkej miery vplýva aj na hydratáciu.
Dostatok pitného režimu
Nakoľko je voda základným stavebným prvkom buniek a pomáha im v správnom fungovaní, dokáže pomôcť aj pri hydratácii pokožky. Ak telu chýba voda, kožné bunky sa dehydratujú, a to vedie k suchej a napnutej pleti bez života. Dostatočný pitný režim podporuje správny transport živín do buniek a zároveň udržiava optimálnu vlhkosť. Denne sa odporúča vypiť aspoň 2 litre vody. Vďaka tomu si nezabezpečíte len dokonale hydratovanú vodu, ale rovnako aj správne fungovanie všetkých orgánov v tele.
Ochrana pred vonkajšími vplyvmi
Nezabúdajte si pravidelne aplikovať aj krém s SPF faktorom, a to dokonca aj v zime. Zabránite tak poškodeniu pleti UV žiarením. V zime pokojne používajte hustejšie krémy, ktoré zabránia strate vlhkosti. Pleti tiež neprospieva vietor, chlad či nadmerné slnečné žiarenie. Zabezpečte si tak dokonalú hydratáciu pleti pomocou ochranných krémov.
Starajte sa o vašu pleť tak, ako si zaslúži a používajte overené a prírodné produkty. Práve tie jej dodajú látky a živiny, ktoré potrebuje pre svoj dokonalý a hydratovaný vzhľad.